Prog.Hu

Százalék számítás probléma

Keresés
Hírlevél

Százalék számítás

2013-09-06T05:55+02:00
Vic
VicProg.Hu
regisztrált tag
nyitotta: Vic, idő: 2011.12.15. 00:13, moderátor: Árnyék, megoldás elfogadva: 2011.12.15. 01:00
  Értesítés változás esetén Felvétel kedvencekhez Küldés emailben

Kategóriák:Programozási nyelvek » PHP
Adatbázisok » MySQL

Sorrend:
Időzóna:
Oldalanként:
Oszd meg!
Hali!
Egy projectemhez csináltam egy listát ami mutatja h mi van kész és mi kell még. Ehhez szeretnék egy százalék mutatót csinálni. Az adatok dolgok amiket meg kell csinálni mysqlba tárolom. 'allapot'-ba van egy szám az mutatja hogy kész van vagy nincs. Idáig jutottam el:

$szazalek = $num_rows/100; // num_rowsba van a lekérdezett sorok száma
$holtartunk = $szazalek * ($num_rows - $jelenlegi_allapot); // jelenlegi_allapotba tárolja a elkészült dolgok számát.
$project_szazalek = $holtartunk;
Hogy tudnám megcsinálni hogy rendesen írja h hol tart?
De miért php-ban intézed eszt el, miért nem mysql-ben?

select count(*)/sum(jelenlegi_allapot) as szazalek from tabla, már ha jelenlegi_allapot mező az 0, ha nincs kész és 1 ha kész van, netán 0 és 1 közötti szám, ha %-osan van készen.

De php-ban peig $jelenlegi_allapot/$num_rows*100 lenne a képlet. Átlag számítást már általános iskolában tanítják emlékeim szerint... előzmény

De miért php-ban intézed eszt el, miért nem mysql-ben?

select count(*)/sum(jelenlegi_allapot) as szazalek from tabla, már ha jelenlegi_allapot mező az 0, ha nincs kész és 1 ha kész van, netán 0 és 1 közötti szám, ha %-osan van készen.

De php-ban peig $jelenlegi_allapot/$num_rows*100 lenne a képlet. Átlag számítást már általános iskolában tanítják emlékeim szerint... előzmény
Köszi a segítséget. Mindig is gyenge voltam matekból :/ előzmény
Oszd meg másokkal is!