Prog.Hu

Böngésző-> ne jegyezze meg a jelszót!
10

2013-09-09T00:29+02:00
Schönchen
SchönchenProg.Hu
regisztrált tag
A következő a bajom:
Készítettem egy oldalt, melyen van egy password és egy username mező. Azt szeretném letiltani -ha lehetséges-, hogy a böngésző ne akarja megjegyezni ezeket az adatokat.

Miért?
Mert többen fogják ugyanarról a gépről használni ezt az oldalt és nem szeretném, ha ezek eltárolásra kerülnének bárhova is.
Mutasd a teljes hozzászólást!
Böngésző-> ne jegyezze meg a jelszót!
2013-09-09T00:29+02:00
Schönchen
SchönchenProg.Hu
regisztrált tag
használd ezt!
Oszd meg másokkal is!

hi,

szerintem ez nem programozási feladat. IE-ben pl. Eszközök => Internet beállítások => Tartalom fül => Automatikus kiegészítés -nél tudod megadni a beállításokat. Többi böngészőt nem nagyon ismerem - szégyenemre ;o)

üdv, thrash
Explorerben:

Eszközök -> Internetbeállítások -> Tartalom fül -> Automatikus kiegészítés -> Felhasználónevek és jelszavak az űrlapokon
Köszi srácok, ez rendben is van. Egyébként nem Explorert fognak használni, de tudom, hogy kell beállítani. A baj az, hogy a akik használni fogják nem tudják. Csak azt szeretném, hogy esélye sem legyen elmenteni az adatait. A saját érdekében persze.
Azt meg nem lehet elvárni, hogy minden gépen külön-külön beállítsam ezt, ahol használják. Másrészt valami jóember meg visszaállítja.
Persze le lehetne titltani a rendszergazdának, hogy ne piszkálhassanak bele, de valami frappánsabb megoldást keresek, ami megtiltaná a böngészőknek, hogy megjegyezzék azt, amihez semmi közük.
Szia!

Talán próbálj ki egy olyat, hogy a password input-nak a name paraméteréhez fűzz hozzá egy egyedi azonosítót. Ha PHP-t használsz, akkor ez lehetne mondjuk a session_id():
<input type="password" name="pw_<?php echo session_id() ?>" />
...így nem hiszem hogy legközelebbi látogatáskor párosítani tudja az esetlegesen elmentett jelszót a böngésző...
Hát figyelj!!! Rakj fel új böngészőt!! Én az Avant Browsert használom és eggyáltalán nem jegyez meg semmi jelszót! Sőőőőőt!! sokkal jobb mint az IE!!! innen le tudod tölteni!! Nagyon kira!!
valami frappánsabb megoldást keresek, ami megtiltaná a böngészőknek, hogy megjegyezzék azt, amihez semmi közük.

Ha a form-ban nincs password típusú input, csak text típusú, akkor nem is akarja megjegyezni (asszem)...
használd ezt!
[off] El kell hogy keseritselek, az avant browser csak egy skin az internet exploderhez... [/off]
Roly 19:
Oksa, de kell password mező, mert mégiscsak egy jelszó kerül bele!

gondol:
Ez is tök jó, de szerintem akkor is meg akarja majd jegyezni. Igaz, nem fogja tudni legközelebb párosítani.

ragamoffin:
Azokon a gépeken Firefox van.
Nem tudom, hogy írta-e már ezt a választ valaki, de szerintem Session-öket használj, a jelszó letárolására, mert ha nem adsz neki élettartamot, akkor a böngésző bezárásakor autómatikusan törlődnek, és nincs gáz.

Legalábbis én ezt így csinálom!
Oszd meg másokkal is!