Prog.Hu

Winchester kattogás,I/O hiba. probléma

Keresés
Hírlevél

Winchester kattogás,I/O hiba.

2013-09-09T00:19+02:00
wolkow
wolkowProg.Hu
regisztrált tag
nyitotta: wolkow, idő: 2005.07.05. 15:44, moderátor: moderator, megoldás elfogadva: 2005.07.27. 19:58
  Értesítés változás esetén Felvétel kedvencekhez Küldés emailben

Kategóriák:Biztonság » Windows biztonság
Hardver » Háttértárolók
Operációs rendszerek » Windows

Sorrend:
Időzóna:
Oldalanként:
Oszd meg!
Sziasztok!
Elkéne egy kis segítség!
Van egy 120GB-os Maxtor Diamond Max 9 Plus márkájú lemez.
Windows XP/SP2 alatt használtam,egy P-III.-as gépben,slave vinyóként.
Külön hűtéssel,stabilan ment 36-45 fok üzemi hőmérsékleten.
Aztán minden előjel nélkül kaptam egy hibaüzenetet,miszerint I/O hiba miatt nem lehet megnyitni a kötetet.
A lemezkezelő nem írta hibásnak a lemezt,de a partíciókat nem látta és használhatatlanként jelölte meg.
Újraindítottam a gépet,aminek az lett az eredménye,hogy azóta csak kattog hangosan a lemez,és el sem indul.Sőtt,a számítógép sem indul el,csak csipog,ha ez a lemez van benne,így se tesztelni,se adatot menteni nem tudok.
Próbáltam kábelcserét,jumperolást,ide-csatorna váltást,de semmi eredmény.
Szeretném tudni,mi az az I/O hiba,mitől keletkezik?
Hogyan tudom elindítani a lemezt?
Adatmentéshez van programom,de előfeltétele,hogy felpörögjön(működjön)a vinyo.
Bármilyen segítségnek örülnék.
Köszi,de ezeket már próbáltam.
Van a kürtnél olcsóbb is,pl a tesztelés teljesen ingyenes,a mentés pedig 9500-tól kérhető.
cím:http://www.digitalpont.hu előzmény

Probáld meg fejjel lefelé beindítani. Ha sikerül, gyorsan mentsd le. Ha nem megy, akkor megpróbálhatod egy pont ugyanolyan vinyó elektronikáját átcserélni (sokszor az elektronika pusztui meg).

Ha egyik sem segít, akkor nem marad más: http://www.kurt.hu.
Nagyon korrektek, és jól dolgoznak. előzmény
Sajnos nem segít...
Változás annyi,hogy a számítógép már nem csipog ész nélkül,hanem csak 1 csipogás van,ami annyit tesz"minden rendben".
Aztán a vinyó bánatos kattogása hallatszik,és ami csipog,nos az a vinyó!
És kattogáson kívül még valami sercegés is hallatszik.
Szóval a kürt-szervíz nekem megfizethetetlen...Már néztem ilyen szervizeket a neten,de annyira drága,hogy nem is gondolok rá.
Szintén anyagiak(meg hozzáértés)miatt kizárható az is,hogy vegyek egy másikat és átszereljem.
Valami köztes megoldás kéne.Pl.olyasmi,aki ért hozzá,meg van is felszerelése legalább teszt szintjéig eljutna vele,hogy mi történt,vannak-e még adatok rajta,stb.
Szóval az segítség lenne... előzmény
Ha komoly a baj, akkor a próbálkozások csak tovább rontanak a mentési esélyeken (tapasztalat).

A Kürt a mentés előtt készít egy szakvéleményt, ami alapján eldönthető, hogy van-e esély az adatok mentésére. Ha nem azonnalra kell, akkor nem csillagászati az ár (12,000 Ft). A mentés húzósabb, akkor már mérlegelni kell, megér-e annyit az adat vagy nem. előzmény
Ez sajnos a boot sector fizikai hibájára emlékeztet. Lehet elektronikai hiba, fejhiba, vagy a sérült lemez. Ha elektronikai hiba, akkor legalább az adatok lementhetőek róla, de csak ugyanolyan szériájú diszkről lesz kompatibilis az elektronika, soxor már két egymást követő szállításból sem. Ha sérült a médium, akkor fizikailag még leolvasható a diszk, de ha NTFS (ekkora diszk biztosan az), akkor sajna elég nehéz hozzáférni fizikailag. Fejhibánál detto, csak sajna a fejhez tartozó egész lemezoldal olvashatatlan, kevés esély, hogy összefüggő fájlokat lehessen visszanyerni.

A csipogás-sercegés leginkább leszakadt fejre utal, azaz minél többet próbálgatod, annál inkább gyilkolod az adott lemezfelületet. előzmény
Nincs véletlenül mobil rackben? Nekem akkor kezd ilyet csinálni, ha bizonytalan a kapcsolat.Ujra indítom, kicsit megmozgatom a fiókot + papír csíkkal kiékelem és jó. Mégha sufni munka is.:) Ha nem rackes, próbáld meg másik kábellel; vagy cseréld fel az IDE csatornákat; vagy próbáld meg egyedül csak őt tenni az egyik csatornára. Ha nincs változás és teheted próbáld meg egy másik gépben is. Más ötletem nincs. Egyébként ha fontos adat volt rajta már így is sérülhetett.Szóval ennél többet ne nagyon próbálkozz inkább cseréltesd ki, ha garis vagy mentess róla(Kürt-->de k u r v a drágák, csak cégeknek érheti meg.Ha kimentett Star Craft-od miatt kell: felejtsd el. :)), előzmény
Köszi,de ezeket már próbáltam.
Van a kürtnél olcsóbb is,pl a tesztelés teljesen ingyenes,a mentés pedig 9500-tól kérhető.
cím:http://www.digitalpont.hu előzmény
Hát ez nem jó hír!Bár a kattogás miatt a leszakadt fejet kizárnám,a kattogás ugyanis arra utal,hogy parkolópályán van a fej.Ez egy olyan rész a lemezen,ahol nem sima a felület,hanem érdes egy kicsit.Ezzel előzik meg a fej letapadását a lemez felületére.Tehát,ha kattog,akkor a helyén van,ahol felpörgés elött lenni szokott.
Az elektronikai hibát tartom valószínűbbnek.Bár valószínűleg szervíz lessz a vége.
Az adatok FAT32-re voltak írva,én nem szeretem az ntfs-t.Úgyhogy 38GB-os partíciókra osztottam a lemezt,és így a FAT is stabil!
előzmény
Sajnos be kellett látnom,hogy a hiba házilag nem javítható.
Szintén sajnos,de nem ajánlott fel senki hathatós segítséget,így magamnak adok pontot.
Azért,mert a legolcsóbb szervízcímet én találtam meg.
A témát nem szeretném töröltetni,legalábbis néhány hasznos információt azért tartalmaz.
Mindenkinek köszönöm a hozzászólását!
előzmény
Oszd meg másokkal is!