Prog.Hu

Windows XP Hibajavitó!
50

2013-09-09T00:14+02:00
[HUN]Csákó
[HUN]CsákóProg.Hu
regisztrált tag
Ez a téma lezárásra került a moderátor által. A lezárás oka: a témának semmi köze a programozáshoz. Ilyen kérdések felvetésére a pcforum.hu-t kell használni!
Az lenne a próblémám, hogy mostanába a Windows folyamatosan hibát ir ki, de majdnem mindenre.
Valami hibjavitó progi kéne, és ne az SP 2-töt emlitsétek, mert az fennt van .
Köszi
Mutasd a teljes hozzászólást!
Windows XP Hibajavitó!
2013-09-09T00:14+02:00
[HUN]Csákó
[HUN]CsákóProg.Hu
regisztrált tag
milyen hibát, és mire?
Csak hogy eggyet mondjak bejön a kék halál, és azt irja ki, hogy Egy fontos folyamat leállt, ezért....blablabla a gép leáll.
pedig a blabla lenne a lényeg....
Egy Fontos Folyamat leállt, és a windows károsodásának megelőzése képpen a windows leáll.<---Nesze ;)
Ebbe mi a lényeg :O
valami ilyesmire gondoltam, hogy:
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL 0x000000D1

plussz a driver, gyéb file nev....stb....
ok ahogy megint bejön azonnal leirom, mert nem jön be gyakran!De azért idegesitő.
Es eddig jo volt ?
Okok lehetnek :
-memoria
-processzor
-VGA
orajelek huzasa, sztem
SYMPTOMS
You may receive the following error message on a blue screen:
STOP 0x000000D1 DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL (0x0,0x0,0x0,0x0)
Parameters
1 - memory that is referenced
2 - IRQL
3 - value 0 = read operation, 1 = write operation
4 - address that referenced memory
Back to the top

CAUSE
This issue can occur when the Driver Verifier feature is enabled and a driver has used an improper address. Note that the driver that is causing this issue may be listed in the error message.
http://search.microsoft.com/search/results.aspx?st=b&na=88&...
Igaz hogy a winfos egy fos de néha a saját oldalukon meg lehet találni a hiba okát
sziasztok!

hasonló problémával fagy a gépem, de csak 3dsMax5-nél:

BAD_POOL_HEADER (0x00000000019)

nekem a bios memory-ra hivatkozik, de eleddig nem sikerült a problémára rájönöm; XPProf+sp2, és most telepítettem.

mitől lehet? , előre is köszi: Csaba
sziasztok megint :)

sikerült, a hiba a bios beállításánál volt:

a "restore default"-beállítás után a
windows belépésénél befejez valamilyen be nem fejezett telepítést, restart, és a hiba nem jelentkezik tovább.

üdv, Csaba :)
én is most nyomtam fel az xpt újra mert kiírt egy undorító kék ablakba ezt a szarságot amit az előzőknek és a hibás fájl ez volt : amon.sys
Most működik de ha megint lyenfog kijjönni akkormit lehet ezzel tenn winfos reload nélkül???
A vga húzás közbe jáchat ??
A vga húzás közbe jáchat ??

Igen.

Ben
No ide is írok...hátha....
Hello mindenkinek! Problémáim vannak, és már nagyon sokan nem tudtak rá megoldást :( A TP6 (de egyébként semmilyen dos program) nem megy a WinXP sp2-ős gépemen... Pontosabban a TP még éppen ablakba el-el fut de lassan szaggatósan, egész képernyőn kifagy (a kurzor villog, de nem lehet semmit tenni)... Ezzel a problémával szinte senki nem találkozott... a programozástanárom is csak hallgat :) Kérem ha lehet ne a Dosbox-ot mondjátok, mert igen azzal megy, de én alapból akarom futattni... Kerestem még megolást (free pascal 32) de az full képernyőn kiégeti a szemem, és nem tudom hol lehetne beállítani a képfrissítést... Előre is köszi...
baratnomnel is pont ugyanez a helyzet.. nala a dosbox/qemu jelentette a megoldast..

veletlenul nem ASUS P4C800 alaplapod van? mondjuk valoszinu SW hiba.. bar eddig meg 1x sem mukodott ez a funkcio..
Hello mindenkinek! Problémáim vannak, és már nagyon sokan nem tudtak rá megoldást :( A TP6 (de egyébként semmilyen dos program) nem megy a WinXP sp2-ős gépemen... Pontosabban a TP még éppen ablakba el-el fut de lassan szaggatósan, egész képernyőn kifagy (a kurzor villog, de nem lehet semmit tenni)...

Ez a videokartya driver problemaja. Nem teljesen kompatibilis az xp v86-os alrendszerevel. Ha safe mode-ban az svga driverrel mukodik, akkor egeszen biztosan ez a gond. Ha nem, akkor edemes megnezni a videokartya bios-at, mivel egy frissites jelentheti a megoldast.

Viktor
Sztok!

Nekem is ezzel a kék képernyős, vészleállítós vmivel lenne gondom. Ált ezt írja ki: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR _EQUAL. Lényegében az a kérdésem, hogy ezzel mit lehet csinálni, vagy hogy nem lehet vhogy kikapcsolni ezt a vészleálítást, mert inkább károsodjon a gép, de tudjam használni. Köszi
Az ilyen általában látható kék haláloknak legtöbb esetben a következő 3 fontos dolog miatt következik be:

1/ Táp, processzor vagy vga túlmelegedés, nem megfelelő hűtés
2/ Memória hiba
3/ Hibás driver az eszközhöz, vagy az adott eszköz inkomatibilitása a többi hardverrel.

Azért fontos, hogy kékhalál esetén az esetek 90%-ában ír egy fájlnevet is a leírásban ÉS AZ LENNE A LÉNYEG, de az, amit sokan nem írnak le, pedig az egy 90%-os kiinduló pont, hanem csak ennyit írnak, hogy "blabla"

Pl: Teszem azt kékhalál BLABLA nvdisp.dll, akkor érdemes a videókártya driver cserével próbálkozni, vagy ellenőrizni a vga hűtést vagy a biosban lassítani pl. az AGP-re vonatkozó beállításokat. De ez az nvdisp.dll fájl is elindított abban, hogy az NV azaz NVIDIA-val van valami, azaz VGA/AGP gyanús a dolog.

A FÁJLNEVET MINDÍG ÍRJÁTOK BE! Anélkül kínkeserves rájönni, hisz ne feledjétek: a "kékhalál" nem hiba, nem véletlen, hanem hibás hardver vagy szoftver biztonsági intézkedés az OS részéről a további adatvesztések esetleges elkerülése végett!
Sziasztok !

(Bocs, nem neked szánom - mindenkinek, akit érint)

Először is:
a kiírt un. Stop - kód felírása pontosan szükséges a hiba megoldásához
Másodszor: A szövegrész is fontos, tehát azt is le kell írni

Ezután ezen az első linken megtalálható az összes vonatkozó irodalom, beleértve a magyarázatokat és a teendőket.
He ez nem lenne elég akkor itt is van útmutató, linkekkel.
S ha valakinek ez sem elég, akkor az mostanában használt XP specifikus kék képernyős halálok itt vannak.

Saját tapasztalatok alapján az ilyen jellegű hibák több, mint 90 %-a helyrehozható, ha valaki odafigyel. Nem feltétlenül kell mindjárt törölni, a hiba oka - hiv az előttem szólóra - szinte mindig hw telepítés, sw telepítés vagy túlmelegedés.

PS: a MS -tal nincs üzleti kapcsoléatom, csak a szakmával
Ez a téma lezárásra került a moderátor által. A lezárás oka: a témának semmi köze a programozáshoz. Ilyen kérdések felvetésére a pcforum.hu-t kell használni!
Oszd meg másokkal is!