Prog.Hu

Telefon Függetlenítés
50

2013-09-08T23:58+02:00
Rojadon
RojadonProg.Hu
regisztrált tag
A telefon függetlenítést szeretném megtanulni csak ugye nem akarom azt a hibát elkövetni minden tapasztalat nélkül belevágjak a dologba. Ha valaki tudna nekem valamiféle iformációt adni a dologgal kapcsolatban azt megköszönném.
Mutasd a teljes hozzászólást!
Telefon Függetlenítés
2013-09-08T23:58+02:00
Rojadon
RojadonProg.Hu
regisztrált tag
Öö ez most mi akar lenni valami internet cim mert annak nem igazán ok föleg hogy vannak benne ékezetes betük ha jól tudom azt csak jövöre vezetik be a neten

Leirnád kicsit részletesebben mire gondoltál mondjuk egy mondatban
köszönöm
Oszd meg másokkal is!

Öö ez most mi akar lenni valami internet cim mert annak nem igazán ok föleg hogy vannak benne ékezetes betük ha jól tudom azt csak jövöre vezetik be a neten

Leirnád kicsit részletesebben mire gondoltál mondjuk egy mondatban
köszönöm
Azt akarta mondani, hogy ez nem egy warezes oldal!
Szerintem gyorsan zárd le a témát, mivel a telefonfüggetlenítés törvény ellenes cselekedet, és gondolom előbb utóbb a moderátor fog majd közbe szolni.
Ez azonban nem sokáig lesz így, mert a közeljövőben vétozni fognak a törvények, és a saját telefonjával mindenki azt csinál majd amit akar, és ebbe beletartozik a függetlenítés is.

Természetesen az előző hozzászólónak igaza van, mert most ez még illegális.

HorvZolt
a bibi az, hogy most sem tiltja semmi és senki, hogy az ember a saját telefonával azt csináljon, amit akar. az már más kérdés, hogy ha X szolgátatótól veszel 1 telcsit, akkor a mobil csak X simmel megy. ja és alá is kell írni vmit... de senki nem kötelez senkit arra, hogy olcsóbb készüléket vegyen
Itt nem az a lényeg, hogy nem áll melletted valaki, és csap rá a kezedre.
A saját, vagy akár más dolgaival is azt csinálhatsz amit akarsz, csak ezért felelőségre vonhatnak.
Senki nem tiltja a telefon kikódolást, csak ha kiderül, akkor a szolgáltató beperelhet, és szerintem nem csak feltételesen, hanem be is perel.
Aki azt állítja, hogy a saját telcsijével azt csinál, amit akar, az elötte olvassa el azt a szerződést, amit aláírt a telefon vásárlásakor.
A továbbiakban nincs értelme ezt a kérdést feszegetni.
Mivel ez egy fejlesztői portál, ennek a topiknak nincs igazán helye itt...
Srácok!

Nekem van egy Alcatel 715-ös, nagyon jó telefonom!
Az előfizetésem már lejárt a szolgáltatónál és át is vittem a számomat egy másik szolgáltatóhoz!!!!
Viszont a régi szolgáltató csillagászati áron (10 000HUF!!!) hajlandó kikódolni a készüléket! Az új szolgáltató pedig -ugyebár- nem vállalta...

Namármost, az új szolgáltatónál emiatt kellett vennem egy új telefont... Lett belőle egy nokia2610-es, ami egy kalap xart sem ér...
Napfényben nem látni a kijelzőjét, alig hallható, ha hívnak (max. hangerőre van véve), kezelése rettenetes!!!
(Tipikusan a "digitális csimbummcirkusz multimédiás hülyegyerekeknek") Szóval a nokia2610 mindenre jó, csak éppen telefonként használhatatlan...

Tehát, tud nekem valaki az Alcatel 715 kikódolásában segíteni?
Hangsúlyozom, lejárt a szerződésem azzal a szolgáltatóval, akitől anno a telefont vettem!!!!!
Ez azonban nem sokáig lesz így, mert a közeljövőben vétozni fognak a törvények, és a saját telefonjával mindenki azt csinál majd amit akar, és ebbe beletartozik a függetlenítés is.

A sajátoddal igen.
Amit ugy veszel hogy csak egy részét fizeted ki a többit meg a szolgáltato, es majd a torlesztesz neki beszlegetessel. Az mindig is illagalis lesz. Es ez igy van jol.
Ezért van a hűségnyilatkozat. Aminek lejárta után már bejött a pénzük, hisz azért találták ki. Tehát onnantól jogosan mennék át más szolgáltatóhoz - ha nem lenne benne a SIM korlátozás. Vagy nem?
(arról az esetről nem is beszélve, mikor szolgáltítónál veszem, de teljes áron - merthogy ilyen is lehetséges)

(bár ez csak elvi fejtegetés, kíváncsi lennék egy ügyvéd mit mondana rá)
Huseg lejarta utan a szolgaltato is feloldja a telefont.
A westel anno 4E forintert csinalta.
Oszd meg másokkal is!