Prog.Hu

Nyomkövető cookie
50

2013-09-08T23:54+02:00
vtomi
vtomiProg.Hu
regisztrált tag
Üdv mindenkinek!

Szeretnék készíteni egy oldalt ami webstatisztikát készít a látogatók által megtekintett oldalakból és rangsorolja azokat.

A problémám az lenne hogy hogyan lehet lekérdezni a látogató által megnézett oldalak URL -jét.A témában a nyomkövető (tracking) cookie-ra gondoltam de konkrét megvalósítást sehol sem találtam,de ha van egyéb ötletetek azt is szivesen fogadom.

Köszönöm előre is a segítségeteket,ötleteiteket!
Mutasd a teljes hozzászólást!
Nyomkövető cookie
2013-09-08T23:54+02:00
vtomi
vtomiProg.Hu
regisztrált tag
<?
echo $_SERVER['HTTP_REFERER'];
?>

Innen tudja, de ha külön gépeled be a címét akkor lem lesz előzmény!
Oszd meg másokkal is!

Ha javascriptből teszed le a cookie-t, akkor az aktív oldal címe:
location.href

Szerveren meg
$_SERVER['PHP_SELF']
(ha jól emlékszem)
Szerintem sehogy. Lehetetlen beletúrni a felhasználó gépébe, főleg PHP-vel. Szerintem hanyagold ezt a témát. Az egy dolog, hogy írsz egy cookie-t amikor a felhasználó fölmegy az oldaladra, de azt soha az életbe nem tudod lekérni tőle ha nem megy vissza az oldalalra. És mivan ha menetközben törli?
jólértem, megnézem az oldalad és onnantól tudni szeretnéd hogy merre kalandozok? naneee
Szerintem ez egy rendkívül etikátlan dolog!
De nézd meg ezt!
Arra még nem gondoltál, hogy a weboldalakról összegyűjtsd az email címeket, és reklámokat küldj nekik?
Egyébként abban az esetben, ha nincs "kapcsolatod" a meglátogatott oldalakkal, ezt nem is tudnád megcsinálni.
Várjatok, kövi kérdés: Akkor a Google hogy csinálja?
nzz bele a prog.hu forrásába... van egy pár beágyazott js... legnagyobb bánatomra
És azokat nem tudod megnézni?
Csinálja?
Neki megvan rá a lehetősége: ha megnézed, az oldalak jelentős részén ott figyel a Google hirdetése. Ha felmész a lap tetejére, akkor láthatod.
Ha pedig ennyire érdekel a téma, akkor inkább azzal foglalkozz, hogy lehet az ilyen aljas dolgokat kiszűrni!
Általában úgy, hogy a js fájlt a google hívod be, vagy egy szerver oldali valamit hívsz onann a js-en belül, és leadod a te kódoddat.
Minden oldalon általában el kell indítani a session-t. Ezt én úgy csinálom, hogy a kliens oldalra lerakok egy sessionID-t, és minden egyes oldal esetében, amikor visszajön az id a szerverre, egy adatbázisból rákeresek minden egyes dizájnolt lap elején. Ebben a konkrét esetben egy külön táblát kapcsonék a session-höz, amelybe fölviszem az aktuális user aktuális sessionID-jéz tartozó oldalt.

Tehát, ha az adott domain neved alatt kattingatsz a mellékoldalakra, vagy az adott doiman alatt elhelyezett egyéb oldalra, akkor a kapcsolt táblában minig feljegyzem az oldal kódját. Ez lehet egy szám is akár, amiről szintén egy táblázatból, konstansokkal megadva, tudod melyik oldalon jár az éppen, aki az oldalra látogat.

hát... nem én voltam a kérdező
Jajjjjj, nagyon félre értettétek azt amit írtam. Úgy értettem, hogy az lesz vtomi következő kérdése
nzz bele a prog.hu forrásába... van egy pár beágyazott js... legnagyobb bánatomra

Azt hittem te bánkódsz
audit median adzone googlesynication...
igen, én bánkódom ezek miatt.
Én nem "kémkedni" akarok,hanem letárolni pl.: az utolsó oldalt ahol járt és abból felállítani egy rangsort az összegyűjtött oldalak címei,és előfordulásuk alapján.

pl.: ez az oldal is valahonnan "kitalálja" hogy mi volt az előzmény: http://myip.fmp1.net/
ez az oldal a refere-ből tudja az előzményt->http://myip.fmp1.net/

itt meg biztos írnak sok érdekes dolgot->http://www.google.hu/search?hl=hu&q=get+browser+history&meta=
<?
echo $_SERVER['HTTP_REFERER'];
?>

Innen tudja, de ha külön gépeled be a címét akkor lem lesz előzmény!
Jók ezek a googlis linkek csak nem sokat érnek, én is rákerestem már arra amit tudni szeretnék de sajna csak programokat és nem webes megoldásokat kapok,ha tudnál picit konkrétabb linkeket adni azt nagyon megköszönném.
Oszd meg másokkal is!