Prog.Hu

Patrició megszüntetése adatvesztés nélkül
50

2013-09-08T23:53+02:00
peti100
peti100Prog.Hu
regisztrált tag
Ez a téma lezárásra került a moderátor által. A lezárás oka: a témának semmi köze a programozáshoz. az ilyen kérdések felvetésére a pcforum.hu-t kell használni!
Sziasztok !

Van egy 300GB-s merevlemezem, amit 50, illetve 250GB-os patriciókra osztottam. Az 50GB-s a "C:", ezen van a windows, erről bootol. Meg szeretném szüntetni a 250GB-os patriciót, tehát hogy "egyben" legyen a lemez. Sajna majd 190GB adat van a nagyobbik patrición, ami jó lenne, ha nem veszne el..

Van valakinek ötlete hogy(mivel) tudnám ezt megoldani ?

Köszönöm...
Mutasd a teljes hozzászólást!
Patrició megszüntetése adatvesztés nélkül
2013-09-08T23:53+02:00
peti100
peti100Prog.Hu
regisztrált tag
Számításaim szerint mintegy 45 +/-epszilon írható DVD-vel, és egy alacsony hibarátával dolgozó DVD-íróval, vagy a Prog.hu nem programozási kérdésekkel foglalkozó, PC-Fórum nevű testvérfórumának látogatói tudásbázisával tudod a problémádat orvosolni.
sztem te a particióra gondoltál
amúgy tényleg PC-Fórum, de ha már írok megemlítem neked a Partition Magic programot, ami kiválóan alkalmas erre a feladatra
Ja, de az is törli a 190GB illegálisan letöltött filmet és mp3-at...
Olyan rosszindulatú vagy mostanában. Lehet, hogy a forráskódjai foglalják le azt a 190 GB-ot.

Partition magic (8.0)....
Merge partition....
Csak óvatosan a Partition Magic-el, két ismerősnél is lefagyott már az amúgy meglehetősen időigényes partíció-egyesítésnél, mely fagyás után csak GetDataBack-el lehetett visszahozni az adatok egy részét. Az egyiknél PM7, a másiknál PM 8 volt.

peti100: szvsz csak akkor próbáld meg ha nem olyan fontosak azok az adatok, mert jó eséllyel eltűnhetnek, örökké.
szerintem ne bajldj a pqmagic-el. átirod a particiós táblában az elsőpartició adatait hogy a vége a lemez fizikai végére mutasson, a másdik partició adatait kinullázod, aztán meg a fat és directory segitségével lokalizálod a most éppen levegőben lógó fájlokat, majd beilleszted az új c fatjába illetve directoryjába. vigyázz, ha hibázol, akkor ugrik minden, ha nem, akkor viszont gyorsabb leszel mint a pq magic
Sziasztok.
Tudom, hogy a topic rossz helyen volt megnyitva, de hátha tudok segiteni szegény bajba jutott társunkon

A PQM valóban nagy hibarátával dolgozik. Eggyet nem igazán szeret: a WINDOWST Ez azt jelenti, hogy Windows alatt problémákat okozhat és a virusirtó agresszivitása is javithatatlan károkat okoz.

Köztudott, hogy PQM nem csak Windowsos felületen fut, hanem létezik dosos változata. Ajánlom a Hiren's boot cd, amelyet egyszerüen bebootolsz és kiválasztod a programok közül a PQM-et. Kisseb hibalehetöségi ráta és gyorsabb, mondhatni "balós idejü" particionálás végezhetö vele.
Na, azt megnézném. Linus Torvalds vagy Bill Gates lehet álnéven?
És különben is rohadt meleg van. És ráadásul elfogyott a hideg söröm, a boltba nincs kedvem elmenni, mert odakint van vagy 42 fok, vízpart sincs per pill a közelben stb...
Ez azért ennyire nem egyszerű.

Mivel a régi patrición levő FAT táblában csak 50 GB-nyi adatnak van hely, szóval ha hozzácsatolja a másik 250 GB adatot, akkor az 50 Gigás FAT tábláját kikell bővítenie.
Viszont a FAT tábla mögött már valószínű, hogy vannak directory bejegyzések illetve adatok, amiket így átkell helyezni és az új poziciójukat rögzíteni, mind a FAT táblában, mind a directory bejegyzések között.
Továbbá a 250 Gigás részen levő file-okat, hogy átrakd az új patricióba figyelni kell a 250 Gigás rész FAT tábláját, mivel az írja le, hogy melyik file mely clustereken található, stb, stb.

Szerintem nincs olyan ember aki ezt megcsinálná kézzel.

Én is a Patrition Magic-et javasolnám, bár nálam is néha nem csinálta meg rendesen.
A legtisztább az lenne, ha szereznél kölcsön egy akkora whinchestert amelyre ráférnek az adatok, aztán az egészet leformáznád és mindent tiszta lappal kezdenél.
Én nem ajánlom a Partition Magic-et. Tényleg nagy hibarátával dolgozik, szerintem picit lassú is

Én mindig ezt használom, ha ilyesmit kell csinálnom. Sosem volt még vele gondom.
Kivéve amikor egyszer partícionálás közben kikapcsoltam a gépet
Szerintem nincs olyan ember aki ezt megcsinálná kézzel.

majd egyszer találkozunk remélem
Ez a téma lezárásra került a moderátor által. A lezárás oka: a témának semmi köze a programozáshoz. az ilyen kérdések felvetésére a pcforum.hu-t kell használni!
Oszd meg másokkal is!