Prog.Hu

Képek feltöltése mobilról a netre
50

2013-09-08T21:55+02:00
_koverchenko_
_koverchenko_Prog.Hu
regisztrált tag
Na jól van. Röhögjetek ki.
De akkor sem tudom, egyáltalán lehetséges-e az, hogy pl. egy kamerás telcsiről a lementett képet, fel tudom-e tölteni egy megadott webcímre. Nagyon nagy marhaságot kérdeztem?
Megoldható ez valahogy?
Mutasd a teljes hozzászólást!
Képek feltöltése mobilról a netre
2013-09-08T21:55+02:00
_koverchenko_
_koverchenko_Prog.Hu
regisztrált tag
Nagyon nagy marhaságot kérdeztem?

Igen. De:

Lehetőség:
Ha Javás telód van, akkor kéne írni rá egy progit, ami esetleg FTP kapcsolatot tud kreálni.

Probléma:
De a szolgáltatód valószínűleg blokkolná a mobilod kapcsolatát, mert csak a wapot engedélyezi.

Lehetőség 2:
Írhatsz egy dinamikus wap oldalt, aminek csak te tudod a címét és ami képes fájlokat fogadni.

Probléma 2:
Kérdés, hogy WML-ben lehet-e ilyen űrlapot készíteni.

Megoldás:
Tök mindegy, mert a telefonodon WML-en keresztül úgysem lehet tallózni a fényképek között. Ahhoz egy Javás progi kell. Ugrás az első lehetőségre -->
Oszd meg másokkal is!

Hali

Szerény véleményem szerint miután a telefonról lementetted, már nem lényeg honnan származik. A lényeg, hogy jpg, gif(esetleg png) tipusú legyen. A legtöbb telefon jpg kódolású képet állít elő, ha mégse, hát át kell konvertálni a fentebb említett formátumok valamelyikére. És már töltheted is fel.

Mofly
Mofly.
Ez azért van, mert rosszul fejeztem ki magam. :) Szóval, megcsinálom a képet a telcsivel és utánna a telcsiről szeretném wapon keresztül feltölteni egy megadott szerveren lévő könyvtárba. De ahogy végig gondoltam, szerintem ehhez kellene csinálni pl. Javaban egy progit a telcsire, ami segít a feltöltésben. Szerinted van ilyen?
Nagyon nagy marhaságot kérdeztem?

Igen. De:

Lehetőség:
Ha Javás telód van, akkor kéne írni rá egy progit, ami esetleg FTP kapcsolatot tud kreálni.

Probléma:
De a szolgáltatód valószínűleg blokkolná a mobilod kapcsolatát, mert csak a wapot engedélyezi.

Lehetőség 2:
Írhatsz egy dinamikus wap oldalt, aminek csak te tudod a címét és ami képes fájlokat fogadni.

Probléma 2:
Kérdés, hogy WML-ben lehet-e ilyen űrlapot készíteni.

Megoldás:
Tök mindegy, mert a telefonodon WML-en keresztül úgysem lehet tallózni a fényképek között. Ahhoz egy Javás progi kell. Ugrás az első lehetőségre -->
Ezekbol ez jon:

Megoldas: irsz egy kulon progit (JAVA), ami wapra nyomul, es enged bongeszni a kepfajlok kozott!
Jaja. Így is meg lehet fogalmazni, de az én verzióm mennyivel szebb!
Annyira jó veletek beszélgetni!
Tehát akkor ott vagyok, ahonnan elindúltam. Volt egy ilyen gondolatom, hogy a java kell hozzá.
Azért köszönöm a segítségeteket.
Hello!

Meg ha elolvastad volna a privát üzenetet, akkor is közelebb juthattál volna a megoldáshoz...
www.hasznaltauto.hu
Igen, elolvastam.
De sajna az egy adott programmal küldi a képet egy adott helyre.Sajnos nem az én saját tárhelyemre. Nekem az lenne a fontos, hogy a mobillal készített képeket a wapon keresztül tudjam feltölteni a netre. De azért köszönöm a segítségedet.
1. Lehúzod a progit a telóra 2. Áttöltöd a gépbe 3. Rákeresel a google segítségével a "java decompiler" kifejezésre 4. Használod a talált jáva visszafordítót 5. Átírod a megfelelő paramétereket 6. Lefordítod a progit 7. Visszatöltöd a telóra 8. Használod és örülsz 9. Megköszönöd Rogerrr-nek :) P.S. Bocs a stílusért, asszem sokat ittam HUKK :) (Szerk. - És a Konqueror még a sortöréseket is kivette :( )
Jááááj. Hát igen. Ez nem jutott az eszembe a rendkívül alulfejlett agy serkenésemmel.
De vajon jó lesz-e? Kipróba.
Jah igen. Rogerr köszi szépen.
Eccerü nagyon! =)
Szal, ha a telefonod képes mms küldésre (ami valószinű, mivel szines telóról van szó), akkor ugye a pannonnál van egy beállitás, amivel ingyen tudsz mmst küldeni email címre (ha kell, leirom a beállitást), ha a wap elö van fizetve (nekem 2k wapom van), akkor irsz egy progit PHP -ban, ami annyit tesz, hogy ha érkezik az emailodra egy kép, akkor azt feltölti a tárhelyre!!

A másik variáció, hogyha SYMBIAN -os telod van, leszeded a YELLOW FTP -t, ami a nevéböl is adódik, hogy FTP kliens! :)
Remélem segitettem! :)
Üdv: KDani
Teljesen egyszerű.

Küld el magadnak emailben a képet, amit fel akarsz tölteni.

Aztán látogass el ide:
http://labi.try.hu/pop3

pop3 adatokkal beléphetsz a postaládádba, megkeresed a levelet, illetve abban a fájlt és lesz egy olyan opció, hogy ftp feltöltés.
Szia _koverchenko_

Igen lehet mobilról netre feltőlteni, nem csak képeket, de egyéb fájlokat is php segítégével, ehez az kell, hogy a mobil böngészője wap 2.0-ás és html támogatású legyen. A nejemnek nokia 6200 van és azzal már töltőttem képeket a maga által írt php segítségével a netre.

Tehát lehet az új mobilokkal.
Oszd meg másokkal is!