Prog.Hu

Képek feltöltése mobilról a netre probléma

Keresés
Hírlevél

Képek feltöltése mobilról a netre

2013-09-08T21:55+02:00
_koverchenko_
_koverchenko_Prog.Hu
regisztrált tag
nyitotta: _koverchenko_, idő: 2004.02.23. 22:19, moderátor: moderator, megoldás elfogadva: 1970.01.01. 01:00
  Értesítés változás esetén Felvétel kedvencekhez Küldés emailben

Kategóriák:Mobil informatika » GSM
Mobil informatika » GPRS
Mobil informatika » WAP

Sorrend:
Időzóna:
Oldalanként:
Oszd meg!
Na jól van. Röhögjetek ki.
De akkor sem tudom, egyáltalán lehetséges-e az, hogy pl. egy kamerás telcsiről a lementett képet, fel tudom-e tölteni egy megadott webcímre. Nagyon nagy marhaságot kérdeztem?
Megoldható ez valahogy?
Nagyon nagy marhaságot kérdeztem?

Igen. De:

Lehetőség:
Ha Javás telód van, akkor kéne írni rá egy progit, ami esetleg FTP kapcsolatot tud kreálni.

Probléma:
De a szolgáltatód valószínűleg blokkolná a mobilod kapcsolatát, mert csak a wapot engedélyezi.

Lehetőség 2:
Írhatsz egy dinamikus wap oldalt, aminek csak te tudod a címét és ami képes fájlokat fogadni.

Probléma 2:
Kérdés, hogy WML-ben lehet-e ilyen űrlapot készíteni.

Megoldás:
Tök mindegy, mert a telefonodon WML-en keresztül úgysem lehet tallózni a fényképek között. Ahhoz egy Javás progi kell. Ugrás az első lehetőségre --> előzmény

Hali

Szerény véleményem szerint miután a telefonról lementetted, már nem lényeg honnan származik. A lényeg, hogy jpg, gif(esetleg png) tipusú legyen. A legtöbb telefon jpg kódolású képet állít elő, ha mégse, hát át kell konvertálni a fentebb említett formátumok valamelyikére. És már töltheted is fel.

Mofly előzmény
Mofly.
Ez azért van, mert rosszul fejeztem ki magam. :) Szóval, megcsinálom a képet a telcsivel és utánna a telcsiről szeretném wapon keresztül feltölteni egy megadott szerveren lévő könyvtárba. De ahogy végig gondoltam, szerintem ehhez kellene csinálni pl. Javaban egy progit a telcsire, ami segít a feltöltésben. Szerinted van ilyen? előzmény
Nagyon nagy marhaságot kérdeztem?

Igen. De:

Lehetőség:
Ha Javás telód van, akkor kéne írni rá egy progit, ami esetleg FTP kapcsolatot tud kreálni.

Probléma:
De a szolgáltatód valószínűleg blokkolná a mobilod kapcsolatát, mert csak a wapot engedélyezi.

Lehetőség 2:
Írhatsz egy dinamikus wap oldalt, aminek csak te tudod a címét és ami képes fájlokat fogadni.

Probléma 2:
Kérdés, hogy WML-ben lehet-e ilyen űrlapot készíteni.

Megoldás:
Tök mindegy, mert a telefonodon WML-en keresztül úgysem lehet tallózni a fényképek között. Ahhoz egy Javás progi kell. Ugrás az első lehetőségre --> előzmény
Ezekbol ez jon:

Megoldas: irsz egy kulon progit (JAVA), ami wapra nyomul, es enged bongeszni a kepfajlok kozott! előzmény
Jaja. Így is meg lehet fogalmazni, de az én verzióm mennyivel szebb! előzmény
Annyira jó veletek beszélgetni!
Tehát akkor ott vagyok, ahonnan elindúltam. Volt egy ilyen gondolatom, hogy a java kell hozzá.
Azért köszönöm a segítségeteket. előzmény
Hello!

Meg ha elolvastad volna a privát üzenetet, akkor is közelebb juthattál volna a megoldáshoz...
www.hasznaltauto.hu előzmény
Igen, elolvastam.
De sajna az egy adott programmal küldi a képet egy adott helyre.Sajnos nem az én saját tárhelyemre. Nekem az lenne a fontos, hogy a mobillal készített képeket a wapon keresztül tudjam feltölteni a netre. De azért köszönöm a segítségedet. előzmény
1. Lehúzod a progit a telóra 2. Áttöltöd a gépbe 3. Rákeresel a google segítségével a "java decompiler" kifejezésre 4. Használod a talált jáva visszafordítót 5. Átírod a megfelelő paramétereket 6. Lefordítod a progit 7. Visszatöltöd a telóra 8. Használod és örülsz 9. Megköszönöd Rogerrr-nek :) P.S. Bocs a stílusért, asszem sokat ittam HUKK :) (Szerk. - És a Konqueror még a sortöréseket is kivette :( ) előzmény
Jááááj. Hát igen. Ez nem jutott az eszembe a rendkívül alulfejlett agy serkenésemmel.
De vajon jó lesz-e? Kipróba. előzmény
Jah igen. Rogerr köszi szépen. előzmény
Eccerü nagyon! =)
Szal, ha a telefonod képes mms küldésre (ami valószinű, mivel szines telóról van szó), akkor ugye a pannonnál van egy beállitás, amivel ingyen tudsz mmst küldeni email címre (ha kell, leirom a beállitást), ha a wap elö van fizetve (nekem 2k wapom van), akkor irsz egy progit PHP -ban, ami annyit tesz, hogy ha érkezik az emailodra egy kép, akkor azt feltölti a tárhelyre!!

A másik variáció, hogyha SYMBIAN -os telod van, leszeded a YELLOW FTP -t, ami a nevéböl is adódik, hogy FTP kliens! :)
Remélem segitettem! :)
Üdv: KDani előzmény
Teljesen egyszerű.

Küld el magadnak emailben a képet, amit fel akarsz tölteni.

Aztán látogass el ide:
http://labi.try.hu/pop3

pop3 adatokkal beléphetsz a postaládádba, megkeresed a levelet, illetve abban a fájlt és lesz egy olyan opció, hogy ftp feltöltés. előzmény
bocsánat a cím helyesen:
http://labi.try.hu/pop3/index.php előzmény
Szia _koverchenko_

Igen lehet mobilról netre feltőlteni, nem csak képeket, de egyéb fájlokat is php segítégével, ehez az kell, hogy a mobil böngészője wap 2.0-ás és html támogatású legyen. A nejemnek nokia 6200 van és azzal már töltőttem képeket a maga által írt php segítségével a netre.

Tehát lehet az új mobilokkal. előzmény
Oszd meg másokkal is!