Prog.Hu

Java játék telefonra
50

2013-09-09T00:43+02:00
Xion.con.Brade
Xion.con.BradeProg.Hu
regisztrált tag
Udv!
szereztem egy nehany javas jatekot siemens mt50-esre,tarhelyem is van (adatkabelem nincs),milyen kornyezetet kell neki csinalnom fent wml-ben? a filet csak siman <a href="valami.jar">jatek</a> modra kell megcsinalnom,vagy kell bele valami extra is? (muszaj hozza gprs?) Thx!
Mutasd a teljes hozzászólást!
Java játék telefonra
2013-09-09T00:43+02:00
Xion.con.Brade
Xion.con.BradeProg.Hu
regisztrált tag
Hát akkor max azt tudom javasolni, hogy keress egy havert, aki szintén westeles de van net ewlőfizuja, probáld ki a kártyájával gprs-en.

Vagy kérdezd meg a westelt, hogy mekkora fájlt tölthetsz le wapon gprs nélkül.

Vagy kérdezd meg a Siemens szervizt hogy elromolhat-e a profil (vagy amit mondtál)

...Sajnos jobb 5letem nincs, a fentieknek működniük kellene. (különösképp a cim a mit küldtem)
Oszd meg másokkal is!

Nem kell gprs.
Simán "<a href..."-es formában jó lesz.
Ami fontos, hogy a szerverről érkezett adat .jar fájl esetében "application/java-archive", .jad fájl esetén "text/vnd.sun.j2me.app-descriptor" fejléccel érkezzen a telefonra. Saját szerveren (apache esetén) ezt a míme.types konfigfájlban, vagy a könyvtárban létrehozott .htaccess fájlban állíthatod be. Ha ezt nem teheted, de futtathatsz PHP szkriptet, a php header() függvényével is el tudod küldeni a megfelelő fejlécet.

Üdv: Zoli.
ja és persze .jad fájl esetén a fájl "MIDlet-Jar-URL:" sora mutasson a .jar fájlra.
Koszi,php-t nem tudok futtatni,de egyenlore nem ertem,hogy ezt hogy kellene csinalnom... (pl. a config file hogy nez ki,...) gondolom a fejlecet a <meta ...> modon kell ertenem... Tudsz konkret peldat mutatni? (tenyleg lejon sima wap-os bongeszessel a jatek???)
Thx! (tenyleg,a tarhely www.ingyenweb-es)
Hali!

Szerintem, ha siman feltöltöd a fájlokat FTP hozzáféréseddel az ingyenes tárhely szerveredre, akkor menni fog.

Én http://www.atw.hu szerver cimrol leszedtem már alkalmazásokat, szoval ha oda regisztrálsz s feltöltöd a fájlokat, majd a telefonod URL ciméhez begépeled a teljes URLt a fájlodhoz. Pl. akarmi.atw.hu/siemens/jatek.jar és megnyitod, akkor a telodnak fel kell ismernie letöltés után, hogy java alkalmazás. Nem is kell wml oldalt csinálni neki.
Probáld meg, nekem nokia7650en így működött!

Üdv:
ValZol
pl. van egy SiberianStrike.jad filem ezekkel:
MIDlet-1:SiberianStrike,,a.SiberianStrike
MIDlet-Jar-Size: 54064
MIDlet-Jar-URL: Ue3YhKn4WP.jar
MIDlet-Name: SiberianStrike
MIDlet-Vendor: GameLoft SA
MIDlet-Version: 1.1.2

es a hozza tartozo Ue3YhKn4WP.jar ,ami gondolom a jatek tomoritve,valamint egy storage konyvtar egy data filelal,kb.4 karakter... Akkor hogy nezzen ki az oldalam,ahonnan le tudom tolteni a jatekot,meg az a config file? Thx,a pont meglesz... Udv!
1: ne legyen már ilyen hülye neve :) (Ue3YhKn4WP.jar) -> nevezd át értelmesre, pl: SiberianStrike.jar ez legyen a jad-ban.
2: a jad-on és a jar-on kivül semmi más nem kell
3: a jad-ba telefonfüggően lehet hogy abszolut hivatkozást kell irni. (http://szerverem.hu/SiberianStrike.jar)
"Halozati hiba:tul nagy adat!"-ezt irta ki...
ha php-t nem tudsz futtatni, és mivel nem saját szerver, gondolom nem engedik a .htacces file feltöltését sem a mappádba, igy ha a szerver beállításaiban nincs benne a jad és a jar-ra vonatkozo fejléc, akkor nem fogod tudni megcsinálni, ez esetben másik szerver után kell nézned.

Siemenseknél azt hiszem nem elég a jar fájlt beirni a böngészöbe, ha jol tudom nekik a jad kell, amiből majd ők elővadásszák a jar cimet... (ellenben a nokiákkal pl, ahol elég a .jar cimet direktben beirni)
1: valoszinü amit fentebb irtam, a telonak a .jad kell
2: biztos hogy ahhoz a telefonhoz valo verziot probálod rátölteni?
Most a jad-ot probaltam letolteni,elkezdte ("letoltse?,mi legyen a neve?"),de aztan hibaval tert vissza...
szerintem az a verzio,mert ugy kerestem ra a weben,es abban a kategoriaban is volt (de valami orosz,vagy japan oldal lehetett...)
milyen hibaüzenetet irt ki ezuttal?
"Halozati hiba:tul nagy adat!"-ezt irta ki...

Ha ezt irja ki, szerintem a szolgáltató korlátozása miatt nem jön le a fájlod.
X Kb után a szolgáltató már nem engedélyezi a fájl letöltését.
502:bad gateway ... ( )
átirtad abszolut hivatkozásra a jad-ban lévő sort?
mindjart megprobalom igy (azert tenyleg koszi...)
kapcsolodik,aztan ha sikerult kapcsolodnia elmeletileg,akkor szakitja meg ugyanazzal a hibauzenettel...(probaljak meg uw-s servert?)
igen,arra ment a bad gateway
csak mert amit küldtem priviben, ott minden korrektül van beállitva (amiket fentebb emiltettünk). probáld meg még1x. Ha nem megy, akkor biz nem engedi a szolgáltató... :/
de lehet,hogy valami el lett cseszve a java-profiloknal a telemben,nem? (lehet akkor is,ha kozben futtatja a jatekot?)
nem igazan ertem a kerdest...
mi van,ha valami hibas a profilokban,ezert nem tud mondjuk letolteni,de attol meg tudja futtatni. Ez lehetseges?
talán lehetséges, de kevésbé valoszinü mint a fenti. Persze rögtön kiderülne ha gprs-sel ki tudnád probálni...
csak nincs internet-szerzodesem,ami meg kell a westelnel hozza...
Hát akkor max azt tudom javasolni, hogy keress egy havert, aki szintén westeles de van net ewlőfizuja, probáld ki a kártyájával gprs-en.

Vagy kérdezd meg a westelt, hogy mekkora fájlt tölthetsz le wapon gprs nélkül.

Vagy kérdezd meg a Siemens szervizt hogy elromolhat-e a profil (vagy amit mondtál)

...Sajnos jobb 5letem nincs, a fentieknek működniük kellene. (különösképp a cim a mit küldtem)
azert koszi,es ugy veszem,mintha megoldodott volna a problemam,eleget nyagattalak,meg1* Koszonom,szeva!
Érdekes, amit leírtál. Tegyük fel, hogy van egy akarmi.jar és egy akarmi.jad fájlom. A .htaccess le van tiltva, tehát php-vel kellene megoldani a mobilra a letöltést. Értem a header-t is.

Tehát készítek egy akarmi.php fájlt, abban elhelyezem a

header("application/java-archive .jar");
sort.

De hogy hivatkozom az akarmi.jar állományra a php fájlban?

Megköszönném, ha egy rövid példával illusztrálnáad!

Előre is köszönettel

Zoli
Oszd meg másokkal is!