Prog.Hu

Java játék telefonra probléma

Keresés
Hírlevél

Java játék telefonra

2013-09-09T00:43+02:00
Xion.con.Brade
Xion.con.BradeProg.Hu
regisztrált tag
nyitotta: Xion.con.Brade, idő: 2004.03.09. 15:32, moderátor: moderator, megoldás elfogadva: 1970.01.01. 01:00
  Értesítés változás esetén Felvétel kedvencekhez Küldés emailben

Kategóriák:Programozási nyelvek » Java

Sorrend:
Időzóna:
Oldalanként:
Oszd meg!
Udv!
szereztem egy nehany javas jatekot siemens mt50-esre,tarhelyem is van (adatkabelem nincs),milyen kornyezetet kell neki csinalnom fent wml-ben? a filet csak siman <a href="valami.jar">jatek</a> modra kell megcsinalnom,vagy kell bele valami extra is? (muszaj hozza gprs?) Thx!
Hát akkor max azt tudom javasolni, hogy keress egy havert, aki szintén westeles de van net ewlőfizuja, probáld ki a kártyájával gprs-en.

Vagy kérdezd meg a westelt, hogy mekkora fájlt tölthetsz le wapon gprs nélkül.

Vagy kérdezd meg a Siemens szervizt hogy elromolhat-e a profil (vagy amit mondtál)

...Sajnos jobb 5letem nincs, a fentieknek működniük kellene. (különösképp a cim a mit küldtem) előzmény

Nem kell gprs.
Simán "<a href..."-es formában jó lesz.
Ami fontos, hogy a szerverről érkezett adat .jar fájl esetében "application/java-archive", .jad fájl esetén "text/vnd.sun.j2me.app-descriptor" fejléccel érkezzen a telefonra. Saját szerveren (apache esetén) ezt a míme.types konfigfájlban, vagy a könyvtárban létrehozott .htaccess fájlban állíthatod be. Ha ezt nem teheted, de futtathatsz PHP szkriptet, a php header() függvényével is el tudod küldeni a megfelelő fejlécet.

Üdv: Zoli. előzmény
ja és persze .jad fájl esetén a fájl "MIDlet-Jar-URL:" sora mutasson a .jar fájlra. előzmény
Koszi,php-t nem tudok futtatni,de egyenlore nem ertem,hogy ezt hogy kellene csinalnom... (pl. a config file hogy nez ki,...) gondolom a fejlecet a <meta ...> modon kell ertenem... Tudsz konkret peldat mutatni? (tenyleg lejon sima wap-os bongeszessel a jatek???)
Thx! (tenyleg,a tarhely www.ingyenweb-es) előzmény
Hali!

Szerintem, ha siman feltöltöd a fájlokat FTP hozzáféréseddel az ingyenes tárhely szerveredre, akkor menni fog.

Én http://www.atw.hu szerver cimrol leszedtem már alkalmazásokat, szoval ha oda regisztrálsz s feltöltöd a fájlokat, majd a telefonod URL ciméhez begépeled a teljes URLt a fájlodhoz. Pl. akarmi.atw.hu/siemens/jatek.jar és megnyitod, akkor a telodnak fel kell ismernie letöltés után, hogy java alkalmazás. Nem is kell wml oldalt csinálni neki.
Probáld meg, nekem nokia7650en így működött!

Üdv:
ValZol előzmény
pl. van egy SiberianStrike.jad filem ezekkel:
MIDlet-1:SiberianStrike,,a.SiberianStrike
MIDlet-Jar-Size: 54064
MIDlet-Jar-URL: Ue3YhKn4WP.jar
MIDlet-Name: SiberianStrike
MIDlet-Vendor: GameLoft SA
MIDlet-Version: 1.1.2

es a hozza tartozo Ue3YhKn4WP.jar ,ami gondolom a jatek tomoritve,valamint egy storage konyvtar egy data filelal,kb.4 karakter... Akkor hogy nezzen ki az oldalam,ahonnan le tudom tolteni a jatekot,meg az a config file? Thx,a pont meglesz... Udv! előzmény
Thx! megprobalom... előzmény
1: ne legyen már ilyen hülye neve :) (Ue3YhKn4WP.jar) -> nevezd át értelmesre, pl: SiberianStrike.jar ez legyen a jad-ban.
2: a jad-on és a jar-on kivül semmi más nem kell
3: a jad-ba telefonfüggően lehet hogy abszolut hivatkozást kell irni. (http://szerverem.hu/SiberianStrike.jar) előzmény
"Halozati hiba:tul nagy adat!"-ezt irta ki... előzmény
ha php-t nem tudsz futtatni, és mivel nem saját szerver, gondolom nem engedik a .htacces file feltöltését sem a mappádba, igy ha a szerver beállításaiban nincs benne a jad és a jar-ra vonatkozo fejléc, akkor nem fogod tudni megcsinálni, ez esetben másik szerver után kell nézned.

Siemenseknél azt hiszem nem elég a jar fájlt beirni a böngészöbe, ha jol tudom nekik a jad kell, amiből majd ők elővadásszák a jar cimet... (ellenben a nokiákkal pl, ahol elég a .jar cimet direktben beirni) előzmény
1: valoszinü amit fentebb irtam, a telonak a .jad kell
2: biztos hogy ahhoz a telefonhoz valo verziot probálod rátölteni? előzmény
Most a jad-ot probaltam letolteni,elkezdte ("letoltse?,mi legyen a neve?"),de aztan hibaval tert vissza...
szerintem az a verzio,mert ugy kerestem ra a weben,es abban a kategoriaban is volt (de valami orosz,vagy japan oldal lehetett...) előzmény
privi ment. előzmény
milyen hibaüzenetet irt ki ezuttal? előzmény
"Halozati hiba:tul nagy adat!"-ezt irta ki...

Ha ezt irja ki, szerintem a szolgáltató korlátozása miatt nem jön le a fájlod.
X Kb után a szolgáltató már nem engedélyezi a fájl letöltését. előzmény
502:bad gateway ... ( ) előzmény
átirtad abszolut hivatkozásra a jad-ban lévő sort? előzmény
mindjart megprobalom igy (azert tenyleg koszi...) előzmény
kapcsolodik,aztan ha sikerult kapcsolodnia elmeletileg,akkor szakitja meg ugyanazzal a hibauzenettel...(probaljak meg uw-s servert?) előzmény
privit olvastad? előzmény
igen,arra ment a bad gateway előzmény
csak mert amit küldtem priviben, ott minden korrektül van beállitva (amiket fentebb emiltettünk). probáld meg még1x. Ha nem megy, akkor biz nem engedi a szolgáltató... :/
előzmény
de lehet,hogy valami el lett cseszve a java-profiloknal a telemben,nem? (lehet akkor is,ha kozben futtatja a jatekot?) előzmény
nem igazan ertem a kerdest... előzmény
mi van,ha valami hibas a profilokban,ezert nem tud mondjuk letolteni,de attol meg tudja futtatni. Ez lehetseges? előzmény
talán lehetséges, de kevésbé valoszinü mint a fenti. Persze rögtön kiderülne ha gprs-sel ki tudnád probálni... előzmény
csak nincs internet-szerzodesem,ami meg kell a westelnel hozza... előzmény
Hát akkor max azt tudom javasolni, hogy keress egy havert, aki szintén westeles de van net ewlőfizuja, probáld ki a kártyájával gprs-en.

Vagy kérdezd meg a westelt, hogy mekkora fájlt tölthetsz le wapon gprs nélkül.

Vagy kérdezd meg a Siemens szervizt hogy elromolhat-e a profil (vagy amit mondtál)

...Sajnos jobb 5letem nincs, a fentieknek működniük kellene. (különösképp a cim a mit küldtem) előzmény
azert koszi,es ugy veszem,mintha megoldodott volna a problemam,eleget nyagattalak,meg1* Koszonom,szeva! előzmény
Érdekes, amit leírtál. Tegyük fel, hogy van egy akarmi.jar és egy akarmi.jad fájlom. A .htaccess le van tiltva, tehát php-vel kellene megoldani a mobilra a letöltést. Értem a header-t is.

Tehát készítek egy akarmi.php fájlt, abban elhelyezem a

header("application/java-archive .jar");
sort.

De hogy hivatkozom az akarmi.jar állományra a php fájlban?

Megköszönném, ha egy rövid példával illusztrálnáad!

Előre is köszönettel

Zoli előzmény
Oszd meg másokkal is!